Прочитай письмо своего друга по переписке. Напиши ему и ответь на 3 вопроса. Liverpool,

Прочитай письмо своего друга по переписке. Напиши ему и ответь на 3 вопроса. Liverpool, February 12 Dear_____, Thank you for your letter. It was nice to hear from you again. Last Saturday I stayed at my friend's home. We were very happy because we played board games, wached funny cartoons and listened to our favorite music. We also danced to music-my friend can do it very well. His mum cooked a lot of tasty things for us. Then we were tired and decided to go to bed. It was a fantastic day! Did you stay at home at the weekend? What did you do? Were you happy? Write back soon. Love, Steve
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Did you stay at home at the weekend? Yes, I did. 2) What did you do? I read books, drew, wrote, cleaned my room, did my homework. 3) Were you happy? Yes, I was happy.