Прочитайте предложения. Преобразуйте слова, напечатанные заглавными буквами в ко

Прочитайте предложения. Преобразуйте слова, напечатанные заглавными буквами в конце строк, обозначенные номерами 1-5, так, чтобы они грамматически соответствовали содержанию предложений. Заполните пропуски полученными словами. Каждый пропуск соответствует отдельному номеру. Mia was suddenly taken ill at school. She felt very hot and ________ head ached terribly. The teacher insisted on taking her to the doctor. The doctor examined her. “It’s the __________ sick child morning. The symptoms are the same. It’s the flu”. “I’ll give you an injection and you’ll fell a bit ___________”, said the doctor. The doctor said that he _______________ see the headmaster and Mai saw him leave the room. But she __________________ remember anything else , she’d fallen into a deep sleep. SHE FOUR WELL HAVE TO NOT CAN
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Her, fourth, better, had to, couldn't