Прочитай письмо от друга по переписке и напиши ответ. Dear friend My name is Oliver.I am ten. I am a pupil.My birthday is on the 6th of October. I live with my mum and dad.I have a room of my own. There is a new computer in m...

Прочитай письмо от друга по переписке и напиши ответ. Dear friend My name is Oliver.I am ten. I am a pupil.My birthday is on the 6th of October. I live with my mum and dad.I have a room of my own. There is a new computer in my room. I like to play computer games.My favourite season is summer.It s sunny and warm. I can swim and play football every day.What is your name ? How old are you? When is your birthday?What is your favourite season? Yours Oliver.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Дорогой друг! Меня зовут Оливер. Мне десять. Я ученик.Mой день рождения 6 октября.Я живу с мамой и папой. У меня есть собственная комната. У меня есть компьютер в моей комнате. Мне нравится играть в компьютерные игры. Мое любимое время года лето. Оно солнечное и теплое.Я плаваю и играю в футбол каждый день. Как тебя зовут? Сколько тебе лет? Когда у тебя день рождения? Какое твое любимое время года? Твой Оливер. Dear Oliver, My name is Ann. I am 10 years old. I am a student. My birthday is ... My favorite season is Summer. With love, Anuta