Прочитай стихотворение и придумай свое.What are these? These are doolls.What are those? Those are balls.What are these? These are skaters.What are those? Those are players.Придуманного перевод пожалуйста.Спасибо.
Ответ(ы) на вопрос:
What are these? Что это? These are kittens. Это котята What are those? что там? Those are dogs. там собаки What are these? Кто эти ? These are jumpers. эти прыгуны What are those?Кто те? Those are fighters. Те борцы (драчуны)