Прочитайте ,что говорят дети о животных.Вставьте неопределенный артикль a/an или определенный артикль the,где необходимо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
3Is this a guinea pig? 4Look! a dog is evil 5This is a parrot. the parrot is cute 6We`ve got a puppy. We like playing with the puppy. 7 My pet is a hamster. i feed the hamster every day.