Продолжить описание игрушки:1. my toy is dog.2. its name is-------.3. ------------- has got--------------hair.4.-----------mouth is---.5. its------------ are red. 6. ------------ teeth are -------------.7. it has got-----------...

Продолжить описание игрушки: 1. my toy is dog. 2. its name is-------. 3. ------------- has got--------------hair. 4.-----------mouth is---. 5. its------------ are red.  6. ------------ teeth are -------------. 7. it has got------------------. 8. its-------- are----------------.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2 teddy 3it curly 4its little 5 eyes 6its white