Проект на тему we are ready to help you 1decide who or what needs your help in your neighbourhood 2write about what you may do3write what your friends will do внимание проект!! можно русском я переведу в переводчике с р о ч н о пж

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I will help the old grandpa in my neighborhood. I will go to buy things for him. My friends will help me to buy the groceries.