ПРошу красиво перевести, заранее большое спасибо!)) Research grants covered maternal health service research for leading causes of maternal death and morbidity in general, and not specific to maternal sepsis. Her research inter...

ПРошу красиво перевести, заранее большое спасибо!)) Research grants covered maternal health service research for leading causes of maternal death and morbidity in general, and not specific to maternal sepsis. Her research interests were not considered to conflict with her interests in this guideline development.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Исследовательские гранты покрыт материнскойисследования в области здравоохранения службы дляведущих причин материнской смертностии заболеваемости в целом, ине относящиеся к материнской сепсис.Ее научные интересы былине считать конфликта сее интересы в этом руководстверазвития.