Прошу решить 2 задачи:  Тролейбус, маса якого 12 т., за 5 с. від початку руху проходить по горизонтальній дорозі відстань 10 м. Визначте силу тяги, якщо коефіцієнт опору руху дорівнює 0,02     Тіло масою 5 кг тягнуть по гладкій...

Прошу решить 2 задачи:  Тролейбус, маса якого 12 т., за 5 с. від початку руху проходить по горизонтальній дорозі відстань 10 м. Визначте силу тяги, якщо коефіцієнт опору руху дорівнює 0,02     Тіло масою 5 кг тягнуть по гладкій горизонтальній поверхні за допомогою горизонтальної пружини, яка під час руху розтягнулася на 2 см. Жорсткість пружини 400 н/н. Визначте прискорення тіла.     Пожалуйста с подробным объяснением, если можно!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
о 2 закону ньютона  Fтяги + F трения + N + mg = ma (все векторно)  на OX:  Fтяги - Fтрения = ma ; Fтрения = n*N ( n - коэфф. сопротивления)  Fтяги = n*N + ma  на ОY:  N = mg , следовательно  Fтяги = nmg + ma  S = v0t + at^2/2 ,но v0 = 0  S = at^2/2, значит  а= 2S/t^2  Fтяги = nmg + 2mS/t^2  Fтяги = 12000кг*(0,02*10 м/c^2 + 2*10м/25 c^2) = 12000  ответ : 12000 Н