Проспрягать выражение по всем лицам в Утвердительной форме отрицательной форме вопросительной форме в Past Simple Wait for a bus

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
утвердительная форма i waited for a bus you waited for a bus he/she/it waited for a bus they waited for a bus отрицательная форма i did not wait for a bus. you did not wait for a bus he/she/it does not wait for a bus. вопросительная форма did i wait for a bus? did you wait for a bus? does he/she/it wait for a bus?