Проверить правильность написания предложений:Our environment influences our health isn't very well (правильно ли употр. "isn't very well).There are different pollutions of soil air (правльно ли употр. оборот "there are") what ...

Проверить правильность написания предложений: Our environment influences our health isn't very well (правильно ли употр. "isn't very well).There are different pollutions of soil & air (правльно ли употр. оборот "there are") what make  our natural environment is unhealthy.(правильно ли употр. "what")
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Our environment influences our health not very well.There are different pollutions of soil & air  that make our natural environment unhealthy.