Проверьте правильно ли написал 1.This is my mum and dad.They are our country house.It’s warm and sunny.They planted flowers.It’s spring.Wear in mum,bluse and pants,in dad a jacket and pants.They every uear planting flowers.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Так буде правильно: 1.This are my mum and dad.They are in our country house.It’s warm and sunny.They are planting flowers.It’s spring.Mum is wearing bluse and pants, and dad is wearing a jacket and pants.They plant flowers every year.
Гость
да все правильно но можно и побольше сделать а так норм