Проверьте предложения, где правильно поставить ok, где не правильно исправьте, пожалуйста, балов не пожалею

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.-вместо more earlier -EARLIER 2. more far- FARTHER 3. ok 4. ok 5. older - THE OLDEST 6. more bad- WORSE 7. is best- is THE BEST 8. as lazy than-as lasy AS 9. in town -in THE town 10. the more - THE MOST 11. as warmer as- AS WARM AS 12. the comfortablest -THE MOST COMFORTABLE