Put the verb in the brackets in the right form. Я сейчас проветривают палату - I(air) the ward now Каждое утро - I (air) the ward every morning Уже 15 минут - I (air) the ward for 15 minutes

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Я сейчас проветриваю палату - I am airing the ward now. Каждое утро - I air the ward every morning. Уже 15 минут - I have been airing the ward for 15 minutes.