Рабочая тетрадь.2 класс.Алла Несвит.ст.36.упражнение 3.Посмотри и напиши. I have a head and I can think. I have.................and I can................. ......................................................... .................

Рабочая тетрадь.2 класс.Алла Несвит.ст.36.упражнение 3.Посмотри и напиши. I have a head and I can think. I have.................and I can................. ......................................................... .........................................................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I have hands and I can write I have eyes and I can see I have feet and I can walk I have mouth and I can speak I have ears and I can hear