Расказать про какого нибудь выдуманого монстра чем питается где живет его способности на английском

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Гигантский кальмар набери рассказ английский
Гость
I know one monster ,whose in night take children and eat him. It can run very fast and it have big teeth, that it kill his extraction. All children afraid him, because it very angry. At the moment monster live in USA.