Раскройте скобки . Why .... it always (rain) when we go for a walk? I don't like to walk in the garden , especially when it ......

Раскройте скобки . Why .... it always (rain) when we go for a walk? I don't like to walk in the garden , especially when it ......(Rain) It ........... (Snow) Hard in 1995 . I think it ............ ( snow ) tomorrow. Why the sky is dark. .......... It ............. (Rain)? ............ It ........... ( rain ) last week ?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Does rains snowed will snow Is it raining? Did it rain last week?