Раскрой скобки Поставь прилагательные в нужной степени сравнения.She is (tall)            than my mum.Jane is (good)           pupil in her class.But I think that Im (smart)            too. Sometimes I get (good)          marks...

Раскрой скобки Поставь прилагательные в нужной степени сравнения. She is (tall)            than my mum. Jane is (good)           pupil in her class. But I think that Im (smart)            too. Sometimes I get (good)          marks (отметки) than Jane gets.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Taller The best Smart Better
Гость
1.taller 2.the best 3.smart 4.better