Раскрой скобки,поставив глагол в правильную форму 1)She(work).......in the hospital. 2)I (go).....to shool every day. 3)My brother (speak)........English well. 4)You(play).....badminton on the school sports ground. 5)Kate(read)...

Раскрой скобки,поставив глагол в правильную форму 1)She(work).......in the hospital. 2)I (go).....to shool every day. 3)My brother (speak)........English well. 4)You(play).....badminton on the school sports ground. 5)Kate(read)......French books every month. СРОЧНО!!!!!!!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 she workS i go speakS you play readS когда 3 лицо, всегда окончание S добавляй
Гость
1) works 2) i go 3) speaks 4) you play 5)reads