Раскройте, пожалуйста, скобки a) David (go) away five minutes ago. b) I (meet) him last June. c)She (work) for the Russian Bank. d)Tom often (take) part in Olympiads on Economics.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
a)David went... b)I met... c)She works... d)Tom often takes...
Гость
1) David went away 5 minutes ago. 2) I met him last June. 3) She works for the Russian Bank. 4) Tom often takes part in Olympiads on Economics.