Раскройте скобки --- больше I (work) yesterday at 5 o'clock. Раскройте скобки --- больше Nina (have) her birthday party yesterday. Раскройте скобки --- больше When I (come) home yesterday, my brother (sit) at the table. Раск...

Раскройте скобки ---> I (work) yesterday at 5 o'clock. Раскройте скобки ---> Nina (have) her birthday party yesterday. Раскройте скобки ---> When I (come) home yesterday, my brother (sit) at the table. Раскройте скобки ---> I (phone) you tomorrow. Раскройте скобки ---> In the evening I often (see) my friends. Раскройте скобки ---> Victor (do) his homework now. Раскройте скобки ---> She just (buy) a book. Раскройте скобки ---> He (read) a book all day long.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I WAS WORKING yesterday at 5 o'clock Nina HAD her birthday party yesterday. When I CAME home yesterday, my brother WAS SITTING at the table. I WILL PHONE you tomorrow. In the evening I often SEE my friends. Victor IS DOING his homework now. She HAS just BOUGHT a book. He HAS BEEN READING a book all day long.