Раскройте скобки, поставив глагол в правильной форме 1. They (have) lunch at 3 o'clock 2. Our teacher (give) us much homework to do 3. You (have) got a sister? 4. Tom (have) got an interesting book? 5. They (not, like) to ...

Раскройте скобки, поставив глагол в правильной форме 1. They (have) lunch at 3 o'clock 2. Our teacher (give) us much homework to do 3. You (have) got a sister? 4. Tom (have) got an interesting book? 5. They (not, like) to play tennis.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. have 2. gives 3. have 4. has 5. don't like
Гость
1 They have lunch at 3 o'clock  2. Our teacher gives us much homework to do  3. Have you got a sister?  4. Has Tom got an interesting book?  5. They don`t like to play tennis.