Раскройте скобки употребляя глаголы в форме past simple или past continuous: When my father (to come) home,I(to have) dinner. When alis(to return),I(to listen) to the radio.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
When my father came home,I was having dinner. When Alis returned,I was listening to the radio.
Гость
When my father came home, I was having dinner. When Alice returned, I was listening to the radio.