Раскройте скобки, употребляя глаголы в необходимой форме действительного залога. Переведите предложения: A) Ann (to find) different information about modern design in the Internet every day. B) The programmer (to make) a report...

Раскройте скобки, употребляя глаголы в необходимой форме действительного залога. Переведите предложения: A) Ann (to find) different information about modern design in the Internet every day. B) The programmer (to make) a report yesterday. C) Peter (to buy) a new computer tomorrow .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A)finds B)made C)will buy