Раскройте скобки, употребляя глаголы в Past Simple или Present

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 I've already done my homework. 2 did 3 He has just come home 4 came 5 When did you go to the park 6 was 7 I haven't seen him... 8 Where did you meet her? 9 The sun hasn't risen yet. 10 left 11 How did it happen? 12 When did you open the door? I opened it ten minutes ago 13 Has he ever been to Paris? yes. He was there last year.