Раскройте скобки употребляя глаголы в Past Simple1.1 I (start)to learn English five years ago.1.2 We not (visit)them.1.3 We (buy) a new car last year.1.4 I(be) ill last month1.5 When you (meet)Jane?

Раскройте скобки употребляя глаголы в Past Simple 1.1 I (start)to learn English five years ago. 1.2 We not (visit)them. 1.3 We (buy) a new car last year. 1.4 I(be) ill last month 1.5 When you (meet)Jane?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.1 started 1.2 didn't visit 1.3 bought 1.4 was 1.5 did you met