Раскройте скобки. We (to make) a fire last summer. I (to spend) last summer at the sea side Where you (to spend) last summer? Where he usuaally ( to spend) next? What mother (to do) now? She (to cook) diner I(not tu play) compu...

Раскройте скобки. We (to make) a fire last summer. I (to spend) last summer at the sea side Where you (to spend) last summer? Where he usuaally ( to spend) next? What mother (to do) now? She (to cook) diner I(not tu play) computer games yesterday. I (to meet) my friend yesterday. I (not to write ) a letter to my cousin yesterday. I( not to write) a report now.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 made 2 spent 3  did you spend  4 -неправильно напечатано предложение - временa напутаны  5 what is mother doing now    she is cooking dinner  6 I didn't play computer games yesterday  7 met 8 didn't write 9 I'm not writing
Гость
Made Spent Spend Spend Is doing Is cooking Didn't play Met Didn't write am not writing