Раскройте скобки. (work) 1. ...........he....................every day? (work) 2. ...........he....................now? (rain) 3. ............it...................every day in autumn? (rain) 4. ............it....................

Раскройте скобки. (work) 1. ...........he....................every day? (work) 2. ...........he....................now? (rain) 3. ............it...................every day in autumn? (rain) 4. ............it...................now? (snow) 5. ..........it...................every day in Desember?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Does he work every day?  Is he working now?  Does it rain every day in autumn?  Is it raining now?  Does it snow every day in December?