Раскройте скобки. Задайте вопросы к подчёркнутым словам. I (be) in the seventh form. 2. She (leave) home at 8:30 every morning. 3.His father (be) busy on Sunday. 4. My sister (be) ten. Подчёркнутые слова: 1. in the seventh form...

Раскройте скобки. Задайте вопросы к подчёркнутым словам. I (be) in the seventh form. 2. She (leave) home at 8:30 every morning. 3.His father (be) busy on Sunday. 4. My sister (be) ten. Подчёркнутые слова: 1. in the seventh form. 2. she at 8:30. 3. sunday. 4.ten
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. I am in the seventh form. 2. She leaves home at 8:30 every morning. 3. His father was busy on Sunday. 4. My sister is ten. 1. What form are you in? 2. When does she leave home every morning? 3. When was his father busy? 4. How old is your sister?