Раскройте скобки,поставив прилагательные в сравнителтную или превосходную степени.1) Your brother is ..........(tall) than you, isn't he? 2)Helen is the ..............(kind) woman I know. 3) I ran ............ (fast) among all ...

Раскройте скобки,поставив прилагательные в сравнителтную или превосходную степени. 1) Your brother is ..........(tall) than you, isn't he? 2)Helen is the ..............(kind) woman I know. 3) I ran ............ (fast) among all competitors.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 taller 2 the most kind 3 the fastest