Распределите слова в два столбика TAKE или GETПример: take: a test get: marriedIt easy, better soon, home late, photos, ready, a taxi, on/off the bus, a long time, a lot of emails, very vet.Только без обмана плз!!!

Распределите слова в два столбика TAKE или GET Пример: take: a test get: married It easy, better soon, home late, photos, ready, a taxi, on/off the bus, a long time, a lot of emails, very vet. Только без обмана плз!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
take - it easy, photos, a taxi, a long time,  get - better soon, home late, ready, a taxi, on/off the bus, a lot of emails, very vet