Рассказ про моего домашнего животного( кошка собака или попугай) на английском . СРОЧНО ПЛИииииииС

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I have a cat. I love to play with it and she loves me. We with it familiar for a long time and she loves to play with toys and bite them. I love my cat and hope she me.
Гость
I have a cat. Her name is Murka. Her 10 years. She is a very beautiful red color. Murka loves to play and run. I love my cat