Расскажи о своей квартире 9- 10 предложений на английском с переводом (и нарисовать) свою квартиру

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My flat is very big. In my flat six room: 2 bedroom,kitchen,living room,bathroom,toilet.Im my bedroom many posters and pictures. My kitchen is modern. Im my living room big TV, sofa and armchair. There is a small bath in my bathroom.My favourite room is living room. In my flat lives my mother, granny,father and my little sister.I love my comfortable and beautifal flat very much!