Расспраси зарубежного сверстника используя следующие вопросы ; What.......name?Where....from?How old...?Have....a sister/brother?What....favourite game?

Расспраси зарубежного сверстника используя следующие вопросы ; What.......name? Where....from? How old...? Have....a sister/brother? What....favourite game?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
What is your name? Where are you from ? How old are you ? Have you got a sister/brother ? What is your favourite game ?