Расстаўце знакі прыпынку ў сказах: Гаворыць тут роднай мовай усе асеннія грымоты і бары азёры і шумлівыя дубровы. Шануйце і любіце сваю родную мову з такімі словамі звяртаўся да вас дзеці народны пісьменнік Якуб Колас.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Гаворыць тут роднай мовай усё: асеннія грымоты і бары, азёры і шумлівыя дубровы.  "Шануйце і любіце сваю родную мову", - з такімі словамі звяртаўся да вас, дзеці, народны пісьменнік Якуб Колас.