Расставь слова в правильном порядке и запиши предложения. Обрати внимание на знаки препинания. 1 is kitty where from? 2 Bess a good is student? 3 little Rex a cute is dog? 4mum from my and not dad are Moscow. 5 can Alex see blu...

Расставь слова в правильном порядке и запиши предложения. Обрати внимание на знаки препинания. 1 is kitty where from? 2 Bess a good is student? 3 little Rex a cute is dog? 4mum from my and not dad are Moscow. 5 can Alex see blue a box. 6a bad Mark is student? 7 meet you, to nice Ted.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Where is kitty from? Is Bessa a good student? Is little cute rex a dog? My mum and dad aren't from moscow Alex can see a blue box Is Mark a bad student? Nice to meet you, Ted