Расставь слова в правильном порядке так, чтобы получились предложения, и напиши их. Обрати внимание на знаки в конце строк. 1. see / can / a pig / I 2. not / a wood / is / it 3. a park / it / is 4. is / it / who 5. what / it / is

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. I can see a pig. 2. It is not a wood. 3. It is a park. 4. Who is it? 5. What is it?