Разберите пож I read books every night.нужно разобрать на + - и ?Ещё I do my howework every day. Пож помагит

Разберите пож I read books every night.нужно разобрать на + - и ?Ещё I do my howework every day. Пож помагите и за ранние спосибо !
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I read books every night (+) I don't read books every night (-) Do I read books every night? (?) I do my homework every day (+) I don't do my homework every day (-) Do I do my homework every day? (?)