Раздели слова по категориям Drinks __________ Fruit ____________ Desserts ________ lemonade, jelly, banana, vegetable, water, cheese, egg, chicken, ice cream, sandwich, burger, chips, milk.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Drinks: lemonade, water, milk Fruits: banana Desserts: jelly, ice cream
Гость
Drinks: milk lemonade water Fruit: banana Desserts: jelly ice cream