РАЗДЕЛИТЬ НА ТРИ ГРУПЫ ЗВУКИ В ОКОНЧАНИЯХ T D ID to count - counted - counted to work - worked - worked to lock - locked - locked to shout - shouted - shouted to describe - described - described to happen - happened - happene...

РАЗДЕЛИТЬ НА ТРИ ГРУПЫ ЗВУКИ В ОКОНЧАНИЯХ T D ID to count - counted - counted to work - worked - worked to lock - locked - locked to shout - shouted - shouted to describe - described - described to happen - happened - happened to believe - believed - believed to start - started - started
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
по порядку: id t d id t d d id