Разложи на множители!!! 1) b(a+5)-c(a+5) 2) (y-3)+b(y-3) 3) 3n(m-3)+5m(m-3) 4) 7a(c-d)-2b(c-d) 5) a^2(x+y)+b^3(x+y) 6) x

Разложи на множители!!! 1) b(a+5)-c(a+5) 2) (y-3)+b(y-3) 3) 3n(m-3)+5m(m-3) 4) 7a(c-d)-2b(c-d) 5) a^2(x+y)+b^3(x+y) 6) x(a^2+2b^2)+y(a^2+2b^2) 7)a(b-c)-c(c-b) 8) 2b(x-y)-(y-x) 9) 6(a-2)+a(2-a) 10) a^2(m-2)+b(2-m) 11) x(x-y)+y(y-x)-3(x-y) 12) a(b-3)+(3-b)-b(3-b) 13)5(a-b)^2-(a+b)(b-a) 14)a^3(2+a)+a^2(2+a)^2
Гость
1) (a + 5)(b - c) 2)(y - 3)(1 + b) 3) (m - 3)(3n + 5m) 4) ( c - d)(7a - 2b) 5) ( x + y)( a^2 + b^3) 6) ( a^2 + 2b^2)(x +y) 7) a(b - c) + c( b - c) = ( b - c)(a + c) 8) 2b( x - y) + ( x - y) = ( x - y)( 2b + 1) 9) 6(a - 2) - a( a - 2)= ( a - 2)(6 - a) 10)  a^2( m - 2) - b( m - 2) = ( m - 2)(a^2 - b) 11) x( x - y) - y(x - y) - 3( x - y) = ( x - y)(x - y - 3) 12) a( b - 3) - ( b - 3) + b( b - 3) = ( b - 3)(a - 1 + b) 13) 5( a - b)( a - b) + (a - b)(a+ b) = (a - b)(5(a - b) + a + b) = ( a - b)(5a - 5b + a + b) = ( a - b)(6a - 4b)= 2(3a - 2b)(a - b) 14) a^3( 2 + a) + a^2(2 + a)^2 = (2 + a)(a^3 + a^2(2 + a)) = ( 2 +a)(a^3 + 2a^2 + a^3) = (2 + a)(2a^3 + 2a^2) = 2a^2(a + 1)(a + 2)