Разложите на множители а) b²-c²-b+c= б) a+b-a²+b²= в) a²-a-c²+c= г) m-m²-n+n²=

Гость
1. (b-c)(b+c)-b+c= (b+c)(b-c +1) 2. a+b +(b-a)(b+a)=(a+b)(1+b-a) 3.(a-c)(a+c)-(a-c)=(a-c)(a+c-1) 4.m-n+(n-m)(n+m)=m-n-(m-n)(n+m)=(m-n)(1-n-m)
Гость
1) ( b - c)( b + c) - ( b - c) = ( b - c)(b + c - 1) 2) ( b + a) + ( b - a)(b + a) = ( a + b)(1 - a + b) 3) ( a - c)(a+ c) - ( a - c) = ( a - c)( a + c - 1) 4)( n -m)(n +m) + ( m -n) = ( n - m)(n + m) - ( n -m) = ( n -m)(n + m - 1)