РАЗОБРАТЬ СЛОВО ПО СОСТАВУ ПО БЕЛ ЯЗЫКУ ПАДБЯРОЗАВIК,ГРЫБНIКI,ПРАМЕНЬЧЫК,АСIНКА,СНЕЖНЫ,ПЕРАЛЕСАК,СТАЛОВАЯ,ШКОЛЬНIКI,ШКОЛЬНIКI,ПЕРАВОЗКА

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
падбярозавік пад - прыстаўка бяроз - корань авік - суфікс нулявы канчатак аснова - падбярозавік грыбнікі грыб - корань нік - суфікс і - канчатак аснова - грыбнік праменьчык  прамен - корань чык - суфікс нулявы канчатак аснова - праменьчык асінка  асін - корань к - суфікс  а - канчатак  аснова - асінк снежны снеж - корань н - суфікс  ы - канчатак аснова - снежн пералесак пера - прыстаўка лес - корань  ак - суфікс  нулявы канчатак аснова - пералесак сталовая  стал - корань ов - суфікс ая - канчатак аснова  - сталов школьнікі  школ - корань нік - суфікс і - канчатак аснова - школьнік перавозка  пера - прыстаўка воз - корань к - суфікс  а - канчатак аснова - перавозк