Read and answer.                                                                                                                    I've got a pet chimp.His name is Chuckles.He's eleven!Chuckles has got big ears and a fat body...

Read and answer.                                                                                                                    I've got a pet chimp.His name is Chuckles.He's eleven!Chuckles has got big ears and a fat body.He's very cute!Chuckles is very  clever,too!He can run,jump and climb.He can dance,too!Oh,I love  Chuckles!                                                                                                  1.How old is Chuckles?                                                                                                 2.Has he got big ears?                                                                                                          3.Has he got a thin body?                                                                                                       4.Can he climb?                                                                                                                    5.Can he swim?                                                                                                                    6.Can he dance?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1). How old is Chuckles?-Сколько лет Чаклесу?  He's eleven-Ему одиннадцать лет 2). Has he got big ears?-У него большие уши? Yes,Chuckles has got big ears-Да,у Чаклеса большие уши 3). Has he got a thin body -Он худощавый? No,he has got a fit body-Нет,он жирный(толстый) 4). Can he climb?-Он может карабкаться? Yes,he can-Да,он может 5). Can he swim? -Он может плавать? No,he can't-Нет,не может 6). Can he dance?-Он может танцевать? Yes,he can-Да,он может Удачи)))))