Read, look and say. Poor Baby Bear! Look, he's спать . Why? He hasn't got any каша . He hasn't got a chair. He wants to go to спать now. Has he got a кровать . помогите написать на англиском!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Poor Baby Bear! Look, he's sleeping. Why? He hasn't got any porridge. He hasn't got a chair. He wants to go to sleep now. Has he got a bed.
Гость
спать - sleep, каша - по моему cereal, кровать - bed. Я в 3 классе. а ты???