Ребят, напишите антонимы к словам: - Many - Plenty - Rich - Give - Begin - First - Difficult - Now - Early - Far

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Small, little, poor, take over, and secondly, it is easy, then, in the end, close
Гость
begin - ending many -  few give -  take plenty  -  scarce rich  -  poor first  -  last difficult  -  easy far -  near  Early  -  late