Ребят очень нужна ваша помощь !!!! помогите сделать англ.яз. там, где пропущенные места ( точки) нужно вставить правильные слова. заранее огромнейшее спасибо. what country are you from ? i,m from... what is....like? ...is a ......

Ребят очень нужна ваша помощь !!!! помогите сделать англ.яз. там, где пропущенные места ( точки) нужно вставить правильные слова. заранее огромнейшее спасибо. what country are you from ? i,m from... what is....like? ...is a ... country. there are..... you can see.... what sity are you from ? i live in .... what is ......like? ..... is..... there is.... there are ..... what is your favourite plase in your region ? my favourite plase is.... what do you like douing there ? i like ......there .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Для этого задания нужно узнать о тебе такое: Страна, ( с дословного перевода Что этот город любит, как бы громко это не звучало ), что там есть, что там можно увидеть, в каком городе ты живёшь, какое любимое место в это регионе, и что ты любишь делать там ?
Гость
What country are you from ? I`m from Russia. What is Russia like? It is a beautiful country. There are many interseting places you can see. What sity are you from ?  I live in Chelyabinsk. What is Chelyabinsk like?  Chelyabinsk is beautiful There is a very pretty nature. There are beutiful landscapes. What is your favourite plase in your region ? My favourite plase is park:) What do you like doing there ?  I like to skate there .