Ребят, помогите с заданием перевод и ответы на вопросы Не могу перевести так как мобильный интернет

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
How long have you been learning English? Mery has been living here for 25 years. I'm tired. We walked all day. I've been waiting here for ages. They watch football from three o'clock. She must pass her exam. She has been studying for weeks. I have been working here since I was 18 years old.