Ребят срочно помогите пожалуйста!) Составьте 5 предложений с модальным глаголом,заранее спасибо))

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I can play volleyball. Shall I help you? Could you give me his address? I must go.  I will help you.
Гость
1. Nick can run very fast 2  You may go now 3 You must respect your parents 4 I should work hard 5 I have to go there