Ребята, помогите, кто чем сможет. Завдання 1. Тестові завдання (правильна відповідь – 0,5бала) 1. «Чемпіонами» у світі рослин за вмістом білків є: а) горох, б) картопля; в) люцерна; д) соняшник. 2. Виберіть органічні добрива:...

Ребята, помогите, кто чем сможет. Завдання 1. Тестові завдання (правильна відповідь – 0,5бала) 1. «Чемпіонами» у світі рослин за вмістом білків є: а) горох, б) картопля; в) люцерна; д) соняшник. 2. Виберіть органічні добрива: а) перегній; б) торф; в) селітра; г) сечовина; д) суперфосфат. 3. Виберіть пари рослин, що мають коренеплоди: а) селера – морква; б) хрін – петрушка; в) петрушка – буряк; г) турнепс – пшінка. 4. За річними кільцями можна встановити: а) вік дерева; б) стан погоди влітку; в) стан погоди взимку; г) товщину дерева; д) висоту дерева. 5. Запліднення не залежить від наявності води для: а) кульбаби; б) маршанції; в) плауна; г) ялини; д) щитника. 6. Квітки бувають: а) одностатевими; б) однодомними; в) двостатевими; г) дводомними. 7. Коренеплід – це видозміна: а) стебла; б) пагона; в) кореневища; г) кореня. 8. Лишайник – це асоціація гриба і: а) мікоризи; б) зеленої водорості; в) паразитичних грибів; г) ціанобактерій; д) бактерій. 9. Серед грибів за способом живлення є: а) гетеротрофи; б) автотрові; в) мікотрофи; г) паразити; д) сапротрофи; е) симбіонти. 10. Плід ягоду мають рослини: а) смородина; б) суниця; в) картопля; г) аґрус; д) горіх. 11. Захисні функції виконує частина квітки: а) зав`язь; б) пелюстки; в) чашолистики; г) квітколоже. 12. Виберіть групи ознак, що характеризують Однодольні рослини: а) сітчасте жилкування; б) жилкування дугоподібне або паралельне; в) поживні речовини містяться в сім`ядолі; г) поживні речовини містяться в ендоспермі; д) не мають камбію; е) мають камбій; ж) трав`янисті рослини. 13. До двостатевих організмів не належать: а) біла план арія; б) ціп`як бичачий; в) аскарида людська; г) черв`як дощовий. 14. Здатність до амебоїдного руху мають: а) евглена зелена; б) амеба; в) інфузорія звичайна; г) плазмодій. 15. Мезоглея у гідри – це: а) зовнішній шар клітин; б) середній шар безструктурної речовини; в) внутрішній шар клітин; г) порожнина тіла. 16. Статево розмножуються: а) амеба; б) інфузорія звичайна; в) евглена зелена. 17. Порожнина тіла у плоских червів: а) первинна; б) вторинна; в) змішана; г) її немає. 18. У тілі гідри розрізняють клітини: а) епітеліально- мускульні; б) проміжні; в) епітеліальні; г) м`язові; д) твірні. 19. Тваринам підцарства Найпростіші властиві форми подразливості: а) фагоцитоз; б) настії; в) таксиси; г) тропізми; д) рефлекси; е) нутації. 20. Процес дихання у Саркодових здійснюється: а) спеціалізованими органелами; б) всій поверхню тіла; в) в процесі травлення; г) різноманітно в кожному ряді. Завдання 2 (повна відповідь – 10 балів) Порівняйте будову та функції рослинної та тваринної клітин: знайдіть спільні риси та відмінні. Завдання 3 (повна відповідь – 10 балів) Визначте систематичне положення кульбабки звичайної та гідри звичайної. Завдання 4 (повна відповідь – 15 балів) Які тканини рослин і тварин подібні між собою виконанням однакових функцій. Відповідь обґрунтуйте. Завдання 5 (повна відповідь – 15 балів) Жоден рослинний орган, - писав К. А. Тімірязєв, - не зазнав на собі людської несправедливості такою мірою, як листок… . До кінця минулого століття мав легковажну славу пишного, але «некорисного вбрання» . Захистить листок, обґрунтовуючи свою відповідь.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
а может быть 2 ответа?