Ребята, помогите, кто чем сможет. Завдання 1. Тестові завдання (правильна відповідь – 0,5бала) 1. «Чемпіонами» у світі рослин за вмістом білків є: а) горох, б) картопля; в) люцерна; д) соняшник. 2. Виберіть органічні добрива:...
Ребята, помогите, кто чем сможет.
Завдання 1.
Тестові завдання (правильна
відповідь – 0,5бала)
1.
«Чемпіонами» у світі рослин за вмістом білків є: а)
горох, б) картопля; в) люцерна; д) соняшник.
2.
Виберіть органічні добрива: а) перегній; б) торф; в)
селітра; г) сечовина; д) суперфосфат.
3.
Виберіть пари рослин, що мають коренеплоди: а) селера –
морква; б) хрін – петрушка; в) петрушка – буряк; г) турнепс – пшінка.
4.
За річними кільцями можна встановити: а) вік дерева; б)
стан погоди влітку; в) стан погоди взимку; г) товщину дерева; д) висоту дерева.
5.
Запліднення не залежить від наявності води для: а)
кульбаби; б) маршанції; в) плауна; г) ялини; д) щитника.
6.
Квітки бувають: а) одностатевими; б) однодомними; в)
двостатевими; г) дводомними.
7.
Коренеплід – це видозміна: а) стебла; б) пагона; в)
кореневища; г) кореня.
8.
Лишайник – це асоціація гриба і: а) мікоризи; б) зеленої
водорості; в) паразитичних грибів; г) ціанобактерій; д) бактерій.
9.
Серед грибів за способом живлення є: а) гетеротрофи; б) автотрові;
в) мікотрофи; г) паразити; д) сапротрофи; е) симбіонти.
10.
Плід ягоду мають рослини: а) смородина; б) суниця; в)
картопля; г) аґрус; д) горіх.
11.
Захисні функції виконує частина квітки: а) зав`язь; б)
пелюстки; в) чашолистики; г) квітколоже.
12.
Виберіть групи ознак, що характеризують Однодольні
рослини: а) сітчасте жилкування; б) жилкування дугоподібне або паралельне; в)
поживні речовини містяться в сім`ядолі; г) поживні речовини містяться в
ендоспермі; д) не мають камбію; е) мають камбій; ж) трав`янисті рослини.
13.
До двостатевих організмів не належать: а) біла план арія;
б) ціп`як бичачий; в) аскарида людська; г) черв`як дощовий.
14.
Здатність до амебоїдного руху мають: а) евглена зелена;
б) амеба; в) інфузорія звичайна; г) плазмодій.
15.
Мезоглея у гідри – це: а) зовнішній шар клітин; б)
середній шар безструктурної речовини; в) внутрішній шар клітин; г) порожнина
тіла.
16.
Статево розмножуються: а) амеба; б) інфузорія звичайна;
в) евглена зелена.
17.
Порожнина тіла у плоских червів: а) первинна; б)
вторинна; в) змішана; г) її немає.
18.
У тілі гідри розрізняють клітини: а) епітеліально-
мускульні; б) проміжні; в) епітеліальні; г) м`язові; д) твірні.
19.
Тваринам підцарства Найпростіші властиві форми
подразливості: а) фагоцитоз; б) настії; в) таксиси; г) тропізми; д) рефлекси;
е) нутації.
20.
Процес дихання у Саркодових здійснюється: а)
спеціалізованими органелами; б) всій поверхню тіла; в) в процесі травлення; г)
різноманітно в кожному ряді.
Завдання 2 (повна
відповідь – 10 балів)
Порівняйте будову та
функції рослинної та тваринної клітин: знайдіть спільні риси та відмінні.
Завдання 3 (повна
відповідь – 10 балів)
Визначте систематичне
положення кульбабки звичайної та гідри звичайної.
Завдання 4 (повна
відповідь – 15 балів)
Які тканини рослин і
тварин подібні між собою виконанням однакових функцій. Відповідь обґрунтуйте.
Завдання 5 (повна
відповідь – 15 балів)
Жоден рослинний орган, -
писав К. А. Тімірязєв, - не зазнав на собі людської несправедливості такою
мірою, як листок… . До кінця минулого століття мав легковажну славу пишного, але
«некорисного вбрання» . Захистить листок, обґрунтовуючи свою відповідь.
Ответ(ы) на вопрос:
а может быть 2 ответа?